+36-70-3104052 info@dornerbt.hu
Oldal kiválasztása

Pályázatok

Ami ma lehetetlen, az holnap megvalósulhat,

csak egy jó lehetőség kell hozzá.

Elnyert pályázatok

PM_KOMPLEX_KKV_2020_A2/25

– a kedvezményezett neve: Dorner Földmérési Betéti Társaság
– a támogatási szerződés száma: PM_KOMPLEX_KKV_2020_A2/25
– a támogatott tevékenység címe: A Dorner Földmérési Bt. fejlesztése Nagykátán

– a támogatott tevékenység célja: A projekt célja a földméréshez kapcsolódó eszközbeszerzéssel növelni a vállalkozás versenyképességét, segítve ezzel a  a térség felzárkózását.
– a támogatási szerződés szerinti támogatási összeg millió forint: 15 482 530 Ft

Projektbemutatás:

A közel 30 éves Dorner Földmérési Bt. jelentős technológia fejlesztést valósított meg, mely a földmérés és az  ahhoz kapcsolódó műszaki szolgáltatások magas szintű, hatékony megvalósulását teszi elérhetővé. A projekt keretében magas kategóriájú műszaki eszközök: geodéziai pontosságú GNSS vevők, Robotmérőállomás, informatikai csomag, drón és azok működtetéséhez szükséges szoftverek kerültek beszerzésre. A projekt összköltsége:  21 538 514 Ft, melyhez támogatást nyert el: 15 482 530 Ft.

A Dorner Földmérési Bt. 1993-ban  alakult természetes személy tulajdonosokkal. A vállalkozásban dolgozók magasfokú szakképzettséggel, megfelelő tapasztalattal, helyismerettel rendelkeznek. Földmérést és ahhoz kapcsolódó szolgáltatásokat végeznek a Nagykátai járásban 28 éve, mely a vállalkozás főtevékenysége is. A vállalkozás melléktevékenysége a földméréshez kapcsolódó kiegészítő mns műszaki , szakmai , tudományos tevékenységek : termőföldek gyomborítottságának ellenőrzése, feltérképezése,  tervdokumentációk készítése,  földminősítések előkészítése, hatósági képviseletek, terepi felmérések, gyomismeret és gyomszabályozással kapcsolatos szaktanácsadások.

Foglalkoztatott létszámunk 2 fő. Pénzügyi mutatóink igen kedvezőek, hiszen az 1 főre jutó árbevétel, 10,5 millió Ft, üzemi eredményünk közel 2 millió Ft volt 2019-ben, az adózás előtti 1,7 Millió. Likviditásunk igen magas, 629%, Hosszú lejáratú kötelezettségünk 0 Ft, Rövid lejáratú 2,7 millió Ft volt. A kötelezettségek és a saját tőke aránya 9%. A vállalkozás magas arányú befektetett eszközparkkal bír, 16 millió Ft értékben. Követeléseink értéke 4,8 millió ft volt. A likviditási gyorsráta 6,29, A kötelezettségek aránya minimális (80% alatti).

A jelen projekt alapját képező fejlesztést a technológiai fejlődés tette szükségessé, melyre érdemben a vállalkozás eddig nem tudott reagálni , így versenytársaihoz képest háttérbe szorult. Pest Megye nem konvergencia régiónak minősült 2021-ig, így rendkívül korlátozottak voltak a lehetőségek. Kizárólag saját  forrásból tudott fejleszteni. A földmérési és ahhoz kapcsolódó szolgáltatások terén olyan digitalizáció valósult meg, melyhez való alkalmazkodás létfeltétele az ezen a területen működő cégnek. A tevékenységek között felsorolt berendezésekkel nemcsak technológiai fejlesztés , hanem diverzifikáció is megvalósul, mivel eddigiekben nem végzett tevékenységet lesz képes a vállalkozás a mérőműszerekkel és drónnal megvalósítani. Ezzel jelentős versenyelőnyre tesz szert a vállalkozás, mert nem csak korszerűbben tudja munkáját elvégezni, de gyorsabban hatékonyabban és komplexebben.  A beszerzett mérőállomás ott is képes pontosan mérni, ahol a GNSS vevő fedett környezet miatt nem.  Az informatikai csomaggal pedig korszerű infrastruktúrával hatékonyabban és gyorsabban tudják kiszolgálni a vevőket. A tervezői PC a székhelyen történő nagy méretű tervezői szoftverek és fájlok szerkesztését teszi lehetővé, a Notebook pedig a mobil munkavégzést segíti elő (pl.terepen).

A fenntartható jövő érdekében elengedhetetlen az intelligens, precíziós mezőgazdaság felé való elmozdulás. Az elsődleges feladatok közé az adatgyűjtés és az adatfeldolgozás tartozik, amelyekhez szakértelemre és eszközökre van szükség. A precíziós adatgyűjtés eszközei a robotmérőállomás, a GNSS vevők, és a drón. Az új eszközök között a drónok jelentős szerepet kapnak. A dróntechnika bevezetésével a gazdaságok javíthatják a hosszú távú gazdasági eredményeiket. A drónokat különféle képalapú adatok gyűjtésére nagyon jól lehet használni, amelyek segítségével meghatározható a növények, a mezők állapota (például növények esetében a növénymagasság, a növényszám, a növényegészségügy, a vízellátás, a tápanyagok jelenléte, a betegség jelenléte, a gyomok jelenléte, vadkár, viharkár, belvízkár stb.). Azonban ahhoz, hogy a drónnal készített légi felvételeket nagy pontossággal összevethessük a földhivatali nyilvántartási térképpel, valamint össze tudjuk hasonlítani a különböző időpontokban készült felvételeket, szükség van a többi geodéziai eszközre.

A fejlesztés megvalósulásával 10%-os bevétel növekményt progonosztizálunk a projekt befejezését követő első évben a 2020-es bevételhez képest (18226533Ft Ft a bázis), tekintettel arra, hogy a COVID19 okán a 2020as évben 10% visszaesés tapasztaltunk (a becslés már realizált bevétel).  Eredményességük pénzügyi terveink szerint 10%-os mértékben fog javulni A szükséges anyagokban és létszámban nem jelent változást, de bízunk benne, hogy mielőbbi létszámbővülést hozhat majd a fejlesztés 4-5 éven belül. Jelen pályázatban a meglévő 2 fő munkavállaló megtartását garantáljuk.